Aktívne filtre

Obklady a dlažby

Pri výbere dlažieb a obkladov musíte premýšľať nad voľbou dizajnu, povrchovej úpravy, rozmeru alebo formátu a pochopiteľne nad materiálom dlažieb s dôrazom na jeho kvalitu.

Čo sa týka dizajnu, môžete si zvoliť dlažby imitujúce drevo, ktoré vyžarujú potrebné teplo domova a umožňujú spríjemniť atmosféru v každom kúte vašej domácnosti. Betónové dlažby zasa predstavujú dokonalý minimalistický štýl, ktorý sa v interiéri veľmi ľahko kombinuje. Pokiaľ hľadáte lacnejšiu alternatívu podlahy z prírodného kameňa, vynikajúcim riešením je práve dlažba s imitáciou rôznych prírodných kameňov (mramor, žula, onyx, terakota), ktorá pôsobí v priestore veľmi exkluzívne a luxusne. Aktuálnym prvkom v modernom interiérovom dizajne sú zasa imitácie rôznych kovov, metalické farebné odtiene či imitácie hrdze a zoxidovaných plechov. Tento trend sa odráža aj pri moderných dlažbách a obkladoch.

Povrchová úprava ponúka tiež niekoľko možností. Najluxusnejšou možnosťou je nepochybne leštený povrch dlažieb, ktorý vzniká tak, že sa z matnej verzie vybrúsi leštená. Na druhej strane, lesklé dlažby vznikajú iba natretím lesklej glazúry na matnú dlaždicu, povrch týchto dlaždíc je preto vzhľadom neporovnateľný s tým lešteným. Pri matných dlaždiciach existuje možnosť zvýšeného protišmyku R11, ktorý sa používa v exteriéri.

Pokiaľ ide o formát alebo rozmer jednotlivých dlaždíc, siahnite po veľkoformátoch. Čím väčší rozmer, tým modernejší dizajn. Práve veľkoplošné dlažby, ktoré zabezpečujú minimum škár sú v dnešnej dobe veľmi populárne. Stále sú však najpredávanejšími rozmermi štvorcový formát 60x60 a obdĺžnikový rozmer 60x120

Španielska a talianska produkcia dlažieb a obkladov patrí medzi tie najlepšie na celom svete, čo sa odráža na materiálovej kvalite produktov. V ponuke nájdete dlažby a obklady v 1. triede vyrobené z gresu – majú teda mrazuvzdorné vlastnosti, a teda sú použiteľné nielen v interiéri, ale aj v exteriéri. Materiálovú kvalitu podčiarkujú vysoké hodnoty protišmyku, oteruvzdornosti a hrúbka jednotlivých dlaždíc.

Akcia !
Virato Carrara 60x60
24,90 € / m2
35,86 € / bal

Dizajn bieleho mramoru s nevýraznými žilami vás zaujme najmä svojou univerzálnosťou a jednoduchosťou. Veď práve v jednoduchosti sa skrýva krása. Ak ste zástancom minimalistického štýlu bývania, určite vás očarí práve séria Virato so svojím čistým dizajnom. K dispozícii je v lesklom prevedení, ktorý dlaždiciam dodáva pocit exkluzivity a luxusu. Zároveň, svetlé odtiene spolu s lesklým povrchom zabezpečia opticky väčší a svetlejší priestor vašej domácnosti. Využitie tohto dizajnu je nepochybne dôkazom estetického vkusu.

Akcia !
Grave Ivory 60x60
24,90 € / m2
35,86 € / bal

Španielska dlažba Grave Ivory reprezentuje jedinečnú imitáciu mramoru v krémovom farebnom odtieni. Práve dlažba s mramorovým vzorom je moderným riešením pre akúkoľvek domácnosť – nielen ako dlažba či obklad do kúpeľne, ale aj ako podlaha do celého domu či bytu. Lesklé prevedenie dodáva dlaždiciam exkluzívny vzhľad za veľmi prijateľnú cenu. Rozmer 60x60 patrí aktuálne medzi tie najpopulárnejšie. Navyše, rektifikované hrany, a teda hrany zrezané v dokonalom pravom uhle, umožňujú pokládku s trendy úzkymi škárami.

Akcia !
Poggio Marengo 60x60
24,90 € / m2
35,86 € / bal

Dizajnová séria Poggio v tmavom odtieni Marengo pochádza zo španielskej fabriky Prissmacer. Táto unikátna dlažba s lesklým povrchom sa vyrába v modernom a veľmi obľúbenom formáte 60x60. Rozmer má rektifikované hrany, ktoré zaručujú pokládku s minimalizáciou škár. Čím menej viditeľné škáry, tým modernejší vzhľad vašej domácnosti. Poggio možno použiť ako dlažbu do celého domu (vhodná aj na podlahové kúrenie) alebo ako obklad do kúpeľne či za kuchynskú linku.

Bernini 30x60 (leštený povrch)
51,90 € / m2
65,39 € / bal

Dokonalá imitácia bieleho mramoru s lešteným či matným povrchovým prevedením reprezentuje exkluzivitu a luxus. Vďaka rôznorodosti formátov séria Bernini od talianskeho výrobcu EnergieKer predstavuje komplexné riešenie pre Vašu domácnosť. Rozmer 30 x 60 cm možno použiť ako kúpeľňový obklad v tradičným domácnostiach, formát 60 x 60 cm zasa ako dlažbu napríklad do kúpeľne. Pre moderné domácnosti sú však určené veľkoplošné dlažby v rozmere 60 x 120 cm, 80 x 160 cm či dokonca 120 x 270 cm, ktoré možno použiť na podlahu či stenu napríklad do modernej obývačky či do luxusnej kúpeľne. Celú sériu dopĺňajú mozaikové obklady či hexagónové obklady v imitácii bieleho mramoru, ktoré sa hodia ako obklad za kuchynskú linku, ako obklad barového pultu či do sprchového kúta v kúpeľni.

Akcia !
Grey Soul Mid 61,5x61,5 (zvýšený protišmyk)
41,91 € / m2
63,28 € / bal

Betónový dizajn dlažby Grey Soul Mid je príkladom talianskej kvality v spojení s dôrazom na vkusný a elegantný vzhľad. Tuscania, odkiaľ táto séria pochádza, vyrába dlaždice v tomto farebnom prevedení (sivom) aj vo zvýšenom protišmyku R11, ktorý je na dotyk skutočne drsný a štruktúrovaný. Zvýšený protišmyk sa využíva výhradne ako dlažba v exteriéri. Vďaka skvelému gresovému materiálu a ideálnym technickým vlastnostiam je dlažba Grey Soul výbornou investíciou do akéhokoľvek vonkajšieho priestoru.

Akcia !
Grey Soul White 61x61
32,91 € / m2
49,03 € / bal

Osviežte svoj interiér talianskou eleganciou s bielou dlažbou s imitáciou betónu Grey Soul White. S rozmerom 61x61 cm a rektifikovanými hranami prinesie táto dlažba do vášho domova moderný dizajn a sofistikovaný vzhľad. Jej talianske korene sú viditeľné v precíznom spracovaní a kvalitnom materiáli, čo ju robí nielen estetickým, ale aj trvácnym riešením. Realistická imitácia betónu dodá vášmu priestoru industriálny šarm, zatiaľ čo biela farba prinesie do vášho domova svetlý a vzdušný pocit. Vyberte si taliansku dlažbu a urobte zo svojho interiéru miesto plné štýlu a elegancie.

Akcia !
Yamen Crema 60x60
24,90 € / m2
35,86 € / bal

Španielska dlažba Yamen Crema, ktorú je možné použiť zároveň ako obklad na stenu, reprezentuje unikátnu imitáciu prírodného kameňa v jemnom naturálnom odtieni krémovej. Gresový materiál zabezpečuje výborné technické vlastnosti dlažby ako je skvelá hrúbka či mrazuvzdornosť. Možno ju teda použiť aj v exteriéri, avšak kvôli lesklému povrchu je vhodnejšia do interiéru. Štvorcový rozmer 60x60 s rektifikovanými hranami patrí medzi najpopulárnejšie formáty súčasnosti.

H24 Black 30x30 (mozaika)
12,90 € / ks
90,30 € / bal

Jedinečná séria H24 od talianskeho výrobcu Energieker ponúka okrem dlažieb a obkladov s betónovým vzhľadom aj mozaiku s rovnakým dizajnom. Táto mozaika s betónovým motívom je k dispozícii v rozmere 30x30 a vyrába sa z rovnakého materiálu ako dlaždice tejto série. Ide teda o gresovú mozaiku v klasickom prevedení, ktorá sa skladá z 36 malých štvorčekov. Mozaikový obklad je skvelým riešením pre interiér ako prvok, ktorý dokáže priestor jednoduchým spôsobom ozvláštniť.

Akcia !
Grey Soul Sand 61x61
32,91 € / m2
49,03 € / bal

Grey Soul Sand je dlažba reprezentujúca jednoduchú eleganciu v béžovom farebnom odtieni a rozmere 61x61 cm. Rektifikované hrany tejto dlažby prinášajú precízny vzhľad a kompaktný dizajn. Dlaždice sú vyrobené z kvalitného gresu, čo zaručuje nielen krásu, ale aj vysokú odolnosť voči každodennému opotrebovaniu. Realistická imitácia betónu pridáva priestoru industriálny šmrnc, zatiaľ čo béžová farba dodáva teplo a pohodu. Táto kombinácia moderného dizajnu a praktickej funkčnosti je ideálna pre byty v meste, rodinné domy na vidieku, apartmány, chaty či komerčné priestory.

H24 White 30x30 (mozaika)
12,90 € / ks
90,30 € / bal

Jedinečná séria H24 od talianskeho výrobcu Energieker ponúka okrem dlažieb a obkladov s betónovým vzhľadom aj mozaiku s rovnakým dizajnom. Táto mozaika s betónovým motívom je k dispozícii v rozmere 30x30 a vyrába sa z rovnakého materiálu ako dlaždice tejto série. Ide teda o gresovú mozaiku v klasickom prevedení, ktorá sa skladá z 36 malých štvorčekov. Mozaikový obklad je skvelým riešením pre interiér ako prvok, ktorý dokáže priestor jednoduchým spôsobom ozvláštniť.

Akcia !
Grey Soul Mid 30,8x61,5 (zvýšený protišmyk)
41,90 € / m2
55,31 € / bal

Moderný dizajn sivej dlažby imitujúcej betón nemusí byť použitý iba v interiéri. Práve dlažba so zvýšeným protišmykom je tá, ktorá sa používa výhradne vo vonkajších priestoroch. Štruktúrovaný drsný povrch dlaždíc garantuje bezpečnosť aj za nepriaznivého počasia. Gresový materiál zasa garantuje odolnosť dlažieb. Gres je totiž veľmi materiálovo homogénny, pevný, odolný materiál, ktorý je zároveň imúnny voči mrazom a má nízku nasiakavosť vodou. Do exteriéru je tento materiál ideálny. Dlažba so zvýšeným protišmykom je však k dispozícii iba v nerektifikovanom prevedení.

Akcia !
Grey Soul Dark 30,8x61,5 (zvýšený protišmyk)
41,90 € / m2
55,31 € / bal

Oživte svoj exteriér so špičkovou tmavošedou dlažbou s betónovým vzhľadom Grey Soul Dark, ktorá spája moderný štýl s praktickou funkčnosťou. Táto vonkajšia dlažba nielenže oku lahodí svojím elegantným dizajnom imitujúcim autentický betón, ale tiež zabezpečuje bezpečnosť prostredníctvom zvýšeného protišmyku. Bez ohľadu na počasie vám poskytne spoľahlivý a pevný povrch. S vysokou odolnosťou voči poveternostným podmienkam je táto dlažba ideálnou voľbou pre exteriérové priestory, ktoré vyžadujú kombináciu štýlu a bezpečnosti. Pozdvihnite svoj exteriér na novú úroveň s touto štýlovou a funkčnou tmavošedou dlažbou.