Aktívne filtre

technicke-vlastnosti

Obklady a dlažby

Pri výbere dlažieb a obkladov musíte premýšľať nad voľbou dizajnu, povrchovej úpravy, rozmeru alebo formátu a pochopiteľne nad materiálom dlažieb s dôrazom na jeho kvalitu.

Čo sa týka dizajnu, môžete si zvoliť dlažby imitujúce drevo, ktoré vyžarujú potrebné teplo domova a umožňujú spríjemniť atmosféru v každom kúte vašej domácnosti. Betónové dlažby zasa predstavujú dokonalý minimalistický štýl, ktorý sa v interiéri veľmi ľahko kombinuje. Pokiaľ hľadáte lacnejšiu alternatívu podlahy z prírodného kameňa, vynikajúcim riešením je práve dlažba s imitáciou rôznych prírodných kameňov (mramor, žula, onyx, terakota), ktorá pôsobí v priestore veľmi exkluzívne a luxusne. Aktuálnym prvkom v modernom interiérovom dizajne sú zasa imitácie rôznych kovov, metalické farebné odtiene či imitácie hrdze a zoxidovaných plechov. Tento trend sa odráža aj pri moderných dlažbách a obkladoch.

Povrchová úprava ponúka tiež niekoľko možností. Najluxusnejšou možnosťou je nepochybne leštený povrch dlažieb, ktorý vzniká tak, že sa z matnej verzie vybrúsi leštená. Na druhej strane, lesklé dlažby vznikajú iba natretím lesklej glazúry na matnú dlaždicu, povrch týchto dlaždíc je preto vzhľadom neporovnateľný s tým lešteným. Pri matných dlaždiciach existuje možnosť zvýšeného protišmyku R11, ktorý sa používa v exteriéri.

Pokiaľ ide o formát alebo rozmer jednotlivých dlaždíc, siahnite po veľkoformátoch. Čím väčší rozmer, tým modernejší dizajn. Práve veľkoplošné dlažby, ktoré zabezpečujú minimum škár sú v dnešnej dobe veľmi populárne. Stále sú však najpredávanejšími rozmermi štvorcový formát 60x60 a obdĺžnikový rozmer 60x120

Španielska a talianska produkcia dlažieb a obkladov patrí medzi tie najlepšie na celom svete, čo sa odráža na materiálovej kvalite produktov. V ponuke nájdete dlažby a obklady v 1. triede vyrobené z gresu – majú teda mrazuvzdorné vlastnosti, a teda sú použiteľné nielen v interiéri, ale aj v exteriéri. Materiálovú kvalitu podčiarkujú vysoké hodnoty protišmyku, oteruvzdornosti a hrúbka jednotlivých dlaždíc.

Akcia !
Norr Vit 60x60R
79,90 € / m2
57,53 € / bal

Sériu Norr je možné použiť aj do exteriéru vďaka kategórií dlažieb EVO-2, ktoré majú hrúbku 2 cm. Gresový (mrazuvzdorný) materiál a zvýšený protišmyk R11 dlažbu predurčuje k použitie do exteriéru. Séria Norr je komplexná pre zabezpečenie obkladov a dlažieb do celej domácnosti. Môžete si vytvoriť jednotnú líniu v interiéri, exteriéry na terase či balkóne a dokonca aj pri bazéne či na dvore. Dlažby sa vyrábajú s rektifikovanými hranami. Prestížna talianska séria Norr vyhrala v roku 2020 ocenenie v celosvetovej súťaži Architizer

Akcia !
Creta 60x60
37,90 € / m2
40,93 € / bal

Medzi najpredávanejšie dlažby a obklady „kobercového“ dizajnu patrí bezpochyby španielska séria Creta od výrobcu Absolut Group. Táto lesklá interiérová dlažba pozostáva z 9 rôznych dizajnov v béžových farebných tónoch, ktoré možno vzájomne kombinovať a vyskytujú sa v balíkoch náhodne. Vďaka tomu vznikajú na podlahách a stenách jedinečné a neopakovateľné obrazce. Vzorovanú dlažbu Creta odporúčame kombinovať v kúpeľniach s jednofarebnými lesklými béžovými alebo vanilkovými obkladmi zo série Easy Colors.

Akcia !
Virato Carrara 60x60
24,90 € / m2
35,86 € / bal

Jemné žilovanie, dokonalá imitácia bieleho mramoru a luxus. To všetko reprezentuje dlažba zo série Virato, ktorá je k dispozícii v exkluzívnom lesklom prevedení v obľúbenom rozmere 60x60 cm. Dlažba je mrazuvzdorná, gresová, porcelánová a teda vysoko kvalitná. Vyrába sa v Španielsku a ideálna je ako dlažba do kuchyne, kúpeľne, chodby či dokonca obývačky v kombinácii s podlahovým kúrením. Tieto luxusné a moderné mramorové dlaždice vytvoria neopakovateľnú atmosféru práve u vás doma.

Akcia !
Superwhite 60x60 (matný povrch)
34,90 € / m2
50,25 € / bal
Akcia !
Bernini 60x120 (leštený povrch)
49,90 € / m2
71,85 € / bal

Dokonalá imitácia bieleho mramoru s lešteným či matným povrchovým prevedením reprezentuje exkluzivitu a luxus. Vďaka rôznorodosti formátov séria Bernini od talianskeho výrobcu EnergieKer predstavuje komplexné riešenie pre Vašu domácnosť. Rozmer 30 x 60 cm možno použiť ako kúpeľňový obklad v tradičným domácnostiach, formát 60 x 60 cm zasa ako dlažbu napríklad do kúpeľne. Pre moderné domácnosti sú však určené veľkoplošné dlažby v rozmere 60 x 120 cm, 80 x 160 cm či dokonca 120 x 270 cm, ktoré možno použiť na podlahu či stenu napríklad do modernej obývačky či do luxusnej kúpeľne. Celú sériu dopĺňajú mozaikové obklady či hexagónové obklady v imitácii bieleho mramoru, ktoré sa hodia ako obklad za kuchynskú linku, ako obklad barového pultu či do sprchového kúta v kúpeľni.

Akcia !
Miro Fumo 20x120
34,90 € / m2
58,63 € / bal

Miro Fumo je obľúbený odtieň zo série Miro vo formáte 20 x 120. Ľahko kombinovateľnýmoderný a minimalistický. To sú tri hlavné charakteristiky. Dokonalé technické vlastnosti ako napríklad: gresový (mrazuvzdorný) materiál, rektifikované hrany, ktoré zaručujú minimalizáciu škár. Vhodné aj na vonkajšie použitie v exteriéri. Takto si môžete ľahko vytvoriť jednotnú líniu priamo u Vašej obývačky na terasu či balkón. Nájdete aj vo verzií so zvýšeným protišmykom R11. Miro je španielska výroba a je to univerzálna, možno ju použiť ako dlažbu do celého domu či bytu, alebo ako obklad do kúpeľne.

Akcia !
Kendal Arce 20x120
34,90 € / m2
58,63 € / bal

Španielska séria Kendal je presne to čo potrebujete ak hľadáte drevodekor do Vášho domu či bytu, ktorá Vám zútulní každý kút. Prirodzená farba dreva je ľahko kombinovateľná a moderná. Kendal je možné použiť aj ako obklad do kúpeľne, veľmi moderné je používať drevodekor aj za kuchynskou linkou, avšak môžete ju použiť do celého domu či bytu ako dlažbuGresový materiál zabezpečuje mrazuvzdornosť dlažby, preto je možné túto dlažbu použiť aj do exteriéru a tak si viete vytvoriť jednotnú líniu priamo z obývačky na Vašu terasu. Kendal je vhodná na podlahové kúrenie a dokonca sa k nej vyrábajú aj originál soklové lišty.

Akcia !
Alessandria Camel 20x120
34,90 € / m2
50,25 € / bal

Drevodekor Alessandria Camel sa vyrába priamo v Španielsku vo fabrike Prissmacer. Alessandria ma dokonalé technické vlastnosti. Gresový materiál zaručuje mrazuvzdornosť dlažby. Vďaka tomu je možné sériu použiť nie len v interiéri, ale aj v exteriéri. Svojím neutrálnym farebným odtieňom umožňujú rôzne kombinácie pre Vaše dizajnérske preferencie. 3D realistický vzor dreva Vám zaručuje, že kombinácia jednotlivých dlaždíc a obkladov vytvorí neopakovateľné kombinácie, ktoré nebudú splývať v jedno, naopak vytvoria zaujímavé vizuálne prevedenia. Alessandria ponúka originál sokle ku každému odtieňu, čo vám uľahčí prácu s rezaním.

Akcia !
Malaga Hot 60x60 (leštený povrch)
43,90 € / m2
63,21 € / bal

Malaga Hot je séria zo španielskej výroby, ktorá reprezentuje perfektné technické vlastnosti, gresový materiál, ktorý zabezpečuje mrazuvzdornosť. Možnosť použiť aj v exteriériRektifikované hrany Vám zaručia zmenšenie škár. Ak hľadáte luxusné a dizajnové dlaždice ste na správnom mieste. Leštený povrch s dizajnom imitujúcim rôzne prírodné kamene pôsobí v priestore luxusne a nadčasovo. Leštený povrch má dokonalú povrchovú úpravu bez viditeľných hrboľov. Ponuka séria Malaga je komplexná, pre svoju domácnosť. V ponuke sú aj mozaiky alebo sokle.Akcia !
Alicante Gray 60x60 (leštený povrch)
43,90 € / m2
63,21 € / bal

Séria Alicante v zemitom odtieni Grey pochádza zo španielskej fabriky Prissmacer. Táto netradičná dlažba s lešteným povrchom sa vyrába v modernom formáte 60 x 60 cm. Čerešničkou na torte je leštený povrch, ktorý je zrkadlovo hladký bez viditeľných hrboľov či "pomarančovej kôre". Rozmer má rektifikované hrany, a teda sa pokladá s veľmi malými škárami. Dlažby sú vyrobené z gresu, čo znamená, že majú mrazuvzdorné vlastnosti. Alicante je univerzálne séria, môžete ju použiť ako dlažbu do celého domu či bytu alebo ako obklad do kúpeľne či za kuchynskú linku.

Akcia !
Valencia 60x60 (leštený povrch)
43,90 € / m2
63,21 € / bal

Netradičná španielska mramorová dlažba s béžovými až zlatými žilami pôsobí v priestore veľmi luxusne a moderneValencia je vyrobená z gresu, čo znamená, že má mrazuvzdorné vlastnosti. Dlažby sú rektifikované, a teda sa pokladajú s veľmi malými škárami. Dlažbu je možné použiť aj na podlahové kúrenie. Valenciu je zároveň možné použiť aj ako obklad napríklad do kúpeľne či za kuchynskú linku. Séria Valencia v obľúbenom modernom formáte 60 x 60 cm s lešteným povrchom vyvoláva pocit luxusu a exkluzivitu. Vďaka digitálnej tlači sa každá dlaždica od seba mierne odlišuje, čím vám vzniknú v priestore neopakovateľné obrazce.

Akcia !
Hidraulicwood Smoke 20x20
45,90 € / m2
47,74 € / bal

Chcete priestoru vdýchnuť život a energiu? Práve série Hidraulicwood Vám s tým pomôže. Španielska séria pozostáva z 36 patchworkových obkladov imitujúcich drevo v rozmere 20 x 20 cm. Matné dekoratívne obklady sú vyrobené z gresového materiálu, vďaka čomu túto sériu možno použiť aj ako dlažbu či do interiéru alebo aj do exteriéru. Séria sa vyrába v chladnejšom sivom prevedení Smoke, ktoré vytvára neopakovateľné obrazce v priestore. Hidraulicwood môžete kombinovať s 3D dekoratívnymi obkladmi zo série Naturwood